Velkommen til en eksklusiv samling av håndlagde smykker med citrin og granat, skapt av den internasjonale smykkekunstneren Gregory Pyra Piro. Disse stykkene representerer samtidig samlekunst – bærbare kunstverk der kunstnerens visjon møter høyeste håndverkstradisjon. Hver gjenstand er artist-led og uavhengig designet, med en unik kombinasjon av varme gule citriner og dype røde granater som skaper dramatiske og poetiske uttrykk.
original håndlaget, sterlingsølv og gull, granat, citrin, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, granat, citrin, hav glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, perler
original håndlaget, sterlingsølv og gull, turmalin, citrin, blå topas, granat, glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, hav glas, citrin, granat, perler
original håndlaget, sterlingsølv og gull, perler, citrin, granat, glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, druse
original håndlaget, sterlingsølv og 14 karat gull, granat, citrin, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, granat, citrin, glass
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, perler
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, turmalin, granat, citrin, perle
sterlingsølv og gull, citrin, granat, perler, originale håndlaget
original håndlaget, sterlingsølv og gull, opal, granat, citrin
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, hav glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, ammonit, granat, citrin, druse, gr? jade
original håndlaget, sterlingsølv og gull, druse, blå topas, granat, citrin, labradorit
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, hav glas, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, perler, hav glas, citrin, granat
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, granat, citrin, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, karneol, rav, granat, citrin, hav glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, glas
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, opal
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, perle
original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, hav glas, perler





original håndlaget, sterlingsølv og gull, citrin, granat, druse, glas, perler
Neste side klikk her
Gregory Pyra Piro, en internasjonal smykkekunstner, har Blikkets verk vist på museer som Malbork Borgmuseum i Malbork og Amber Museum i Gdańsk i Polen. Han har tidligere laget smykker for kongefamilien i Sverige, for kong Carl XVI Gustaf og dronning Silvia i 1976, etter at arbeidet hans ble vist på Tido slott, i Tido-Lindø, Sverige. Gregory har hatt visninger i hele Europa og USA siden 1970-tallet og frem til i dag. Gregory har fått sitt smykkeverk publisert i en rekke bøker som er trykt i Tyskland, Polen, Storbritannia, Frankrike, etc. Noen av hans nyere arbeider er for tiden. utstilt i USA. Hans arbeid i USA og Europa er en av de svært få raritetene som fremdeles opprinnelig er laget av kunstneren. Gregory Pyras smykkeverksted viser tydelig forskjellen mellom håndverkssmykker, som er populære i England og USA, og hans egen kategori av kunstsmykker, siden håndverkssmykker bare er håndlagde, mens kunstsmykker går utover dette, for å vise noe som kunstneren skaper som ikke er vanlig å se. I dag fortsetter Gregory Pyra, Gabriel Pyra og Piro Group å lage utmerkede kunstsmykker og unike skulpturer. Personer som er interessert i Gregorys sist opprettede originale verk kan kontakte kunstneren.
Gregory Pyra Piros smykker er ekte independent jewelry design – skapt utenfor de store kommersielle husene, med fokus på kunstnerisk frihet og eksepsjonell håndverkskvalitet. Som wearable art går de langt utover vanlig smykkedesign. De er skulpturelle, narrative og ofte satt sammen med uvanlige steinkombinasjoner, blandede metaller og organisk inspirerte former som gjør hvert stykke til et unikt samlerobjekt
For de som verdsetter eierskap av heirloom-quality pieces med en kunstnerisk historie, tilbyr disse smykkene noe helt spesielt. Citrinenes solfylte glød kontrasterer mot granatenes intense dybde, ofte supplert med perler eller andre edle materialer i uventede komposisjoner. Dette skaper ikke bare visuell unikhet, men også en følelse av sjeldenhet og personlighet som appellerer til samlere som søker etter verk med ekte kunstnerisk dybde. Prisene reflekterer den intensive arbeidstiden, de utvalgte materialene og kunstnerens signatur – langt over kommersielle smykker, men med en verdi som vokser over tid.
Våre smykker med citrin og granat representerer mer enn bare deilige aksesser – de er håndlagde mesterverk skapt for samlere som verdsetter ekte kunsthåndverk. Som uavhengig designstudio fokuserer vi på å skape tidløse stykker som skiller seg fra kommersiell masseprodusert smykkekunst. Hvert design fødes fra kunstnerens visjon, der fokus på materialkvalitet og manuell bearbeiding står i sentrum.
Våre organiske design er inspirert av naturens flytende former og ufullkommenhetens skjønnhet. I stedet for symmetriske, maskinproduserte linjer, etterligner hvert smykke de levende strukturene vi finner i planter, mineraler og landskap. Denne tilnærmingen krever eksepsjonell håndverksdyktighet – hver bølge, kurve og overflatebearbeiding utføres med omhu for å skape en følelse av bevegelse og individuell karakter i stykket.
For de som forstår verdien av kunstnerdrevne smykker, representerer våre stykker en investering i både estetikk og arv. I motsetning til standard designerkjeder, hvor produksjon ofte er delvis automatisert, utføres hvert trinn i vår prosess manuelt – fra metallbearbeiding og steinbesetning til den endelige poleringen. Dette resulterer i priser som reflekterer den ekte arbeidsinnsatsen og kvaliteten på materialene, ikke kun merkevarens navn.
Ved å kombinere citrinens solfylte stråleglans med granatens dype, røde intensitet, skaper vi smykker som formidler unike fargehistorier. Disse steinene er nøye utvalgt for deres individuelle karakteristikker snarere enn standardisert uniformitet. Som med alle kunstnerdrevne smykker, er det nettopp disse subtile variasjonene som gjør hvert stykke til et unikt samleobjekt snarere enn en gjenstand fra en produksjonslinje.
Å eie et av våre kunstsmykker er å starte en tradisjon. Disse stykkene er designet for å vare gjennom generasjoner, både i kvalitet og estetisk appell. I en verden dominert av midlertidige mote-trender, tilbyr våre håndlagde stykker en alternativ tilnærming: langsom design hvor skaperens hender er synlige i hver detalj, og hvor hver eier blir en vokter av en fortsatt kunstnerisk historie.
Mens mange luksusmerker fokuserer på branding og standardisert produksjon, prioriterer vårt atelier det kunstneriske uttrykket og håndverkskvaliteten. Våre smykker følger ikke trender – de definerer en personlig estetikk som appellerer til samlere som søker autentisitet snarere enn status. Den høye prisrefleksen kommer ikke fra markedsføringsbudsjetter, men fra bruk av førsteklasses materialer og de mange timene med spesialisert håndarbeid som går inn i hvert enkelt stykke.
Gregory Pyra Piro skaper moderne og kunstneriske smykker som skiller seg ut fra tradisjonell, kommersiell produksjon. Hans unike tilnærming kombinerer facettslipte edelstener med naturmaterialer som rav, ammonitt, perler og mye mer, noe som gir hvert smykke et særpreget uttrykk.
Det spesielle ved Gregorys smykker ligger i hvordan han balanserer de klare, skinnende facettslipte edelstenene med organiske og naturlige elementer som ravets varme glød eller ammonittens komplekse mønstre. Denne harmonien mellom det polerte og det naturlige gir smykkene en unik estetikk som fanger blikket og forteller en historie i hvert objekt.
En annen spennende mulighet med Gregory Pyra Piro sine smykker er muligheten for tilpassede sett. Hvis for eksempel et halskjede inneholder blå topas, peridot og en figur av et dyr eller en fugl, kan en brosje eller et armbånd lages spesielt for å matche dette smykket. Dette skaper en helhetlig og personlig smykkekolleksjon som ikke bare er vakker, men også dypt personlig.
Gregory Pyra PIRO skaper moderne kunstsmykker som kombinerer tradisjonelle teknikker fra eksklusiv finjuvelering med en kunstnerisk og kreativ tilnærming. Hvert smykke er håndlaget og utformet som et individuelt kunstverk, der fasettslipte edelstener kombineres med materialer som rav, ammonitt, perler, sjøglass og andre naturlige elementer. Denne sammensetningen gir smykkene et særpreget uttrykk som skiller seg tydelig fra masseproduserte smykker og tradisjonelle kommersielle kolleksjoner.
Et karakteristisk trekk ved Gregory Pyra PIROs smykker er måten fasettslipte edelstener som blå topas, peridot, granat, ametyst, turmalin, citrin og andre stener kombineres med rav, ammonitter og perler. De glitrende fasettene i edelstenene skaper kontrast mot de organiske strukturene i rav og fossiler, mens perlenes myke glans tilfører en ekstra dimensjon. Resultatet er smykker med dybde, tekstur og visuell kompleksitet som sjelden finnes i standard smykkeproduksjon.
Mens mange kommersielt produserte smykker følger etablerte designtrender og standardiserte former, har Gregory Pyra PIROs arbeider et mer skulpturelt og kunstnerisk preg. Smykkene kombinerer ofte ulike materialer, former og farger på en måte som gir hvert enkelt verk sin egen identitet. Bruken av ammonitter, rav, perler og andre uvanlige komponenter sammen med fasettslipte edelstener skaper et uttrykk som både er moderne og tidløst. Hvert smykke fremstår som et individuelt kunstverk snarere enn et produkt fra en serieproduksjon.
I mange av smykkene brukes naturinspirerte eller figurative motiver sammen med nøye utvalgte edelstener. For eksempel kan en halskjede kombinere blå topas og peridot med et fugle- eller dyremotiv, mens rav, ammonitt eller perler integreres i designet for å skape en harmonisk helhet. Slike kombinasjoner gir smykkene en særegen karakter og gjør dem attraktive for personer som ønsker noe mer individuelt enn tradisjonelle smykker.
En annen fordel med Gregory Pyra PIROs kunstsmykker er muligheten for å skape matchende smykker basert på et eksisterende design. Dersom et halskjede inneholder blå topas, peridot og et fugle- eller dyremotiv, kan det lages en brosje eller et armbånd som gjentar de samme steinene, fargene og designelementene. På denne måten kan ulike smykker settes sammen til et helhetlig og personlig smykkesett som beholder den kunstneriske identiteten til originalverket samtidig som det gir et koordinert uttrykk.
Fordi hvert smykke er håndlaget og ofte kombinerer fasettslipte edelstener med rav, ammonitter, perler og andre nøye utvalgte materialer, blir ingen smykker helt like. Denne individualiteten gir verkene en eksklusiv karakter som appellerer til samlere og til personer som ønsker smykker med personlighet og kunstnerisk verdi. Resultatet er moderne kunstsmykker som skiller seg ut gjennom kreativitet, håndverk og originalitet.