Biżuteria Autorska, Biżuteria Artystyczna
Grzegorz Pyra Piro

Grzegorz Pyra Piro
w Magazynie Polski Jubiler

żeby zobaczyć następne przedmioty proszę przewijać stronę

Piro Rzeźba, Zegar, Pierwszy przedmiot z kolekcji "Brama do Wszechświatów"

srebro próby 925, złoto próby 580, czarny dąb, muszla nautilus, bursztyn, fasetowany ametyst, faetowany oliwin, fasetowany granat, kryształ druza, szkło, emalia, szkło morskie

Biżuteria Autorska Unikaty
Kielich

szkło, srebro i złoto (580),
rodolit granat, amonit, bursztyn
oryginał artysta
Gregorz Pyra Piro

Przedmiot ten jest wystawiony obecnie w Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

Biżuteria Autorska Unikaty
Nóż do Rozćinania Listów

Szkło, srebro i Złoto (580), Bursztyn, Ametyst, Perły

Przedmiot ten jest wystawiony obecnie w Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

Zegarek Bransoletka Piro Nr. 8394

srebro 925, złoto 18k (750), bursztyn, granat, cytryn, zielony turmalin, oliwin, kryształ druza

Wykonane współczesnie przez autora Grzegorz Pyra Piro, głownego artystę i wykonawce grupy złotniczej Piro.

Wisiorki Pierścionki Piro

Wersja Piro kombinacji pierścionków i wsiórkow

Biżuteria autorksa Piro

Biżuteria autorksa Grzegorza Pyra Piro jest swoistym przykładem łączenia szlachetnych i pół-szlachetnych kamieni fasetowych razem z materiałem jak perły, macica perłowa, szkło, szkło morskie popularne w Stanach Zjednoczonych, oraz bursztyn Poslki. We wzorach Grzegorza Pyra Piro często widać bursztyn połączony razem z kamieniami jak ametyst, granat, topaz, turmalin, i oliwin. Wzory Piro równieżogólnie łączą srebro ze złotem oraz różne kolory złota razem co nie jest możliwe do zrealizowania tylko samym sposobem odlewów stosowanym w wykonaniu dzisiejszej biżuterii handlowej. Biżuteria autorska Piro jest unikalna w samym sobie tym że nie jest wykonana sposobem odlewowym a jest wykonana sposobem zwanym w Polskim złotnictwie "pracą na gorąco" i jest robiona ręcznie i za pomocą palnika co umożliwia od razu że każdy przedmiot jest to nie powtarzalny unikat. za pomocą palnika co umożliwia od razu że każdy przedmiot jest to nie powtarzalny unikat.

Strona Poprzednia

Następna Strona

Biżuteria Autorska, Biżuteria Artystyczna, Sztuka użytkowa, Antyki, Grzegorz Pyra Piro, Zawieszki, Bransoletki, Pierścionki, Kolczyki

dodaj stronę do ulubionych

Życiorys Artysty

Grzegorz Pyra Piro, jest światowej sławy artystą którego kolekcje autorskie podziwiać można w wielu miejscach, między innymi w Muzeum Bursztynu w Gdańsku i Muzeum Zamkowym w Malborku, jak i również w wielu innych muzeach w całej Europie, a także w Stanach Zjednoczonych.

W 1976 roku Piro projektował i tworzył biżuterie w Szwecji, gdzie wiele z jego dzieł trafiło do króla Karola Gustawa XVI i Królowej Sylwji.

Od lat 70-tych do dziś, Piro podróżując po całym świecie tworzy biżuterię autorską. Publikacje jego prac obejrzec można w ksiązkowych wydaniach na terenie Polski, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajów. Biżuteria autorska Grzegorza Pyra Piro jest swoistym przykładem łączenia szlachetnych i pół-szlachetnych kamieni a także srebra ze złotem, co daje autorowi nieograniczoną ilość możliwości do tworzenia niepowtarzalnych dzieł sztuki. Jego biżuteria słynie ze swej oryginalności, każdy egzamplarz jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju, gdyżnurtu kierującego artystą nie można zaklasyfikować do twórczości czysto Polskiej, zachodnio-Europejskiej czy Amerykańskiej. Osoby zainteresowane najnowszymi kolekcjami autora prosimy o kontakt za pomocą formularzu umieszczonego poniżej.

POLSKIE LINKI INTERNETOWE

Nasz kod do linkowania

<a href="http://www.designerartjewellery.com/polska.htm> Biżuteria Autorska, Biżuteria Artystyczna, Grzegorz Pyra Piro, Grupa Piro </a> - Rysunek, Rzeźba, Zawieszki, Bransoletki, Pierścionki, Kolczyki, Naszyjniki, Broszki.
Copyright © designerartjewellery.com
wszelkie prawa zastrzeżone